Aktualności

Mistrzostwa Polski w szermierce Go-Now

Doskonale spisali się zawodnicy Akademii w VII Mistrzostwach Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now. Finały VII Mistrzostw w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now odbyły się  18 stycznia 2015r w łódzkiej Manufakturze. Szermierze z różnych grup szermierczych zmierzyli się ze sobą w dwóch konkurencjach: szabli i w mieczu. W programie były również pokazy: szermierki rehabilitacyjnej, szabli historycznej, miecza historycznego i rapiera z lewakiem. Gośćmi specjalnymi byli Zbigniew Skrudlik oraz Marcin Żmudzki.

Wróciliśmy z dwójką Mistrzów Polski :) trójką Wicemistrzów oraz trójką brązowych medalistów. Niemal wszyscy zawodnicy zaklasyfikowali się w pierwszej dziesiątce zawodników co jest naprawdę dobrym rezultatem.

W kategorii miecz do lat 8 Mistrzem Polski został Franek Danielewski, Adrian Wieczorek uplasował się tuż za podium na miejscu czwartym, za nim na pozycji piątej Tosia Gąsiorowska, Tymek Szymczak szóste miejsce, Gosia Gąsiorowska  siódme miejsce i Maksiu Solarski ósme miejsce.

W kategorii szabla do lat 8 I miejsce zajął Adrian Wieczorek wygrywając jednym punktem w finale z klubowy kolegą Frankiem Danielewskim. Pozostali zawodnicy w tej kategorii uplasowali się na następujących lokatach:Tymek Szymczak szóste miejsce, Tosia Gąsiorowska ósme miejsce, Gosia Gąsiorowska dziewiąte miejsce i Maksiu Solarski dziesiąte miejce.

Kategoria Miecz do lat 10 Dawid Danielewski został Wicemistrzem Polski  a z kolei w szabli zajął bardzo dobre trzecie miejsce.

Kategoria miecz do lat 14: Wicemistrzynią Polski została Wiktoria Ranoszek a trzecie miejsce zajął Staś Lemke. Z kolei w kategorii szabli Wiktoria zajęła trzecie miejsce a Staś Lemke i Mikołaj Kahl zajęli miejsce siódme.

Dziękujemy zawodnikom za doskonałe wyniki i nastroje w czasie zawodów. Na finałach nasze pomarańczowe koszulki były bardzo dobrze widoczne bo pięknie walczyliśmy. My trenerzy jesteśmy z Was dumni a i czas spędzony na wspólnym dwudniowym wyjeździe był szczególny. Dziękujemy :)

Fotorelacja z zawodów

powrót

NewsletterZamknij

Jeśli chcesz być informowany na swoją skrzynkę email o wszystkich nowościach w serwisie - zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz mnieWypisz mnie