Aktualności

Brązowy medal na Mistrzostwach Europy

W miniony weekend 9-10 listopada w podwarszawskiej Twierdzy Modlin odbyły się I Mistrzostwa Europy w Szermierce Tradycyjnej rozrywane mieczami Go-Now. Była to impreza szczególna, pojawili się  przedstawiciele różnych grup szermierki klasycznej (miecza, szabli, szpady, rapiera) oraz szczególni goście zarówno trenerzy kadry narodowej jak i byli olimpijczycy. Nie zabrakło tak znakomitych polskich  grup szermierczych jak: Akademia Broni, PGF Salut, Arma PL, Fenix Nosir - wychowankowie Piotra Pawłowskiego, Akademia Szermierzy Rafała Kalusa, Towarzystwo Szablistów założone przez Marcina Zabłockiego, Go-Now Maciejów, Pol Czersk, Liga Baronów, Bractwo Szermiercze, Klub Oręża Dawnego, Silkfencing, oraz Karabela znana większej ilości osób z występu w programie Mam Talent i wiele innych grup. Nie zabrakło również Akademii Karate :).

Pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony i zebraliśmy wiele pochwał od strony zawodowych szermierzy oraz trenerów.  Oto doskonałe wyniki naszych zawodników bo warto dodać że byliśmy jednynym klubem który zawodowo nie zajmuje się szermierką ;)

Krzyś Szafraniec po trzynastu pojedynkach wywalczył brązowy medal. Poziom zawodów był wysoki, więc tym większy podziw dla Krzysztofa że udało mu się wyeliminować wielu szermierzy na swojej drodze do podium.

Staś Lemke w ósmym pojedynku (o wejście do półfinału) przegrał tylko jednym punktem 14:15 ze zwycięzcą tej kategorii, ostatecznie zajmując piątą pozycję.

Michał Tymanowski po 11 pojedynkach znalazł się wćwierćfinale, niestety w walce o wejście do półfinału przegrał stosunkiem punktów 15:8

Kajtek Kuszak trafił do najsilniejszej grupy i po siedmiu walkach zakończył zawody na szesnastej pozycji.

Wielkie brawa drodzy szermierze :)

powrót

NewsletterZamknij

Jeśli chcesz być informowany na swoją skrzynkę email o wszystkich nowościach w serwisie - zapisz się do naszego newslettera!

Zapisz mnieWypisz mnie